Vaša IP adresa je 3.239.95.36


Schovaj menu Zobraz menu

Modul Fotogaléria vkladá, organizuje a zobrazuje obrázky na webe.

Na rozdiel od modulu Články, kde je možnosť vkladať obrázky priamo do textu stránky, slúži modul Fotogaléria na správu väčšieho množstva obrázkov (zvyčajne fotografií) za účelom prezentácie na webe. Typickým použitím je portfólio diel, referencie, fotky z firemných akcií a pod.

Organizácia obrázkov

Obrázky sú zoskupované do albumov. Albumy sú súčasťou vyšších celkov – tém. Témy zvyčajne vyjadrujú použitie v rôznych častiach webu.

Albumy môžu obsahovať iné albumy, tým vznikne hierarchická štruktúra, podobná adresárovej štruktúre na disku počítača. Ak albumy obsahujú veľa fotografií, je možné rozdeliť zobrazenie na viac strán.

Albumy majú svoj názov a popis. Aj k jednotlivým fotografiám môžeme doplniť krátky popis, ktorý sa často hodí na zvýšenie zrozumiteľnosti prezentácie.

Editácia

Organizáciu tém, albumov a fotografií môžeme ľubovoľne upravovať – pridávať nové, presúvať, mazať. Taktiež upravovať texty v popisoch albumov a fotografií.

Formáty fotografií

Podporované formáty fotografií sú JPG, GIF a PNG, teda štandardné formáty na internete. Systém podporuje aj animovanú verziu formátu GIF.

Pri vkladaní sa automaticky vygenerujú potrebné veľkosti: náhľad, zobrazená verzia a ak treba, je k dispozícii aj pôvodná veľkosť. Veľkosti sa určia pri inštalácii systému, takže práca s fotografiami je rýchla a bezproblémová.

Zobrazenie fotografií

Spôsob zobrazenia fotografií je nezávislý na systéme. Preto môžeme fotografie zobrazovať viacerými spôsobmi, napríklad populárnym Lightboxom. Spôsob zobrazenia sa nastaví pri inštalácii a môžeme ho neskôr zmeniť.